D74020828D25
size:
20x8.25
bolt pattern:
8X165.1
offset:
-215
weight:
50
finish:
Chrome
about the Fuel Dually Wheels Runner Dually Front - D740
Available Sizes: 20x8.25, 22x8.25
The Fuel Off-Road Runner Dually brings the same bold swept-spoke design and big-lip style to dual-rear-wheel setups built to stand out. Designed for lifted show trucks, the Runner Dually is available in both front and rear configurations to give your heavy-duty hauler a truly custom look. Offered in 20" and 22" diameters with a wide range of offsets, it’s built for trucks like the RAM 3500, Silverado 3500HD, and F-350 Super Duty. Take your dually’s stance and presence to the next level with the Runner Dually. Street - 2.5” spacing for street and A/T tires as wide as 275 mm Lifted - 3.5” spacing for street and A/T tires 285 - 325 mm wide and 12.50” wide M/T tires. Extreme - 4.5” spacing for 13.50” wide M/T tires.